apteka media

Porady | Pokaż plecy na balu...

Piękne i gładkie plecy potrafią nie tylko skutecznie rozbudzić męską wyobraźnię, ale także efektownie wyglądać w wyciętej z tyłu sukience – propozycja w sam raz na czas karnawałowych imprez tanecznych. Trzeba zatem wziąć się szybko do pielęgnacji skóry w tym trudno na co dzień dostępnym naszym oczom miejscu…

 

Wieczorowe kreacje, czy nawet suknie ślubne – odsłonięte plecy to we współczesnej modzie chętnie wykorzystywany motyw. Dlatego trzeba dbać o skórę pleców.  A lista grzechów w pielęgnacji skóry pleców jest długa. Otwiera ją jednak najważniejszy – mianowicie często w ogóle pomijamy plecy w codziennej kosmetyce. A ich skóra – tak samo jak twarz czy dekolt – wymaga złuszczania, odżywiania, a nieraz nawet kuracji ujędrniającej i przeciwtrądzikowej. Odpowiednio pielęgnowana, odwdzięczy się pięknym wyglądem i będzie powodem do dumy dla swojej właścicielki.  Skóra na plecach ma specyficzną strukturę, jest przede wszystkim zdecydowania grubsza niż w innych częściach ciała. Wolniej też się regeneruje. To powoduje, że konsekwencje ewentualnych zaniedbań będziemy ponosić dłużej niż np. w przypadku twarzy.
 
 
 

Zwiotczała, zmęczona – jak z tym walczyć?

Najlepiej byłoby w ogóle nie dopuścić do problemów skórnych na plecach. Gdy jednak na prewencję jest już za późno, to warto poszukać pomocy w gabinecie kosmetycznym. Dzięki indywidualnie dobranym zabiegom możemy szybko i skutecznie poprawić wygląd skóry pleców, ujędrnić ją, odżywić, a także pozbyć się ewentualnych wyprysków czy przebarwień.
 
Hitem w gabinetach jest urządzenie MesoTherm, które pozwoli uzyskać większość wspomnianych wyżej efektów. Podczas zabiegu najpierw wykonuje się peeling mechaniczny tlenkiem glinu i laseroterapię stymulującą jednocześnie odnowę komórkową. Następnie na powierzchni skóry stosuje się monopolarną falę radiową, co powoduje jej ujędrnienie i tym samym poprawę wyglądu. W tym czasie stosowany jest także specjalny roller z setkami mikroigieł oraz pulsacyjny masaż podciśnieniowy.
 
Na koniec sesji trzeba jeszcze zadbać o odżywienie skóry. W tym celu wykorzystuje się Mesoskin, przy pomocy którego specjalista wykonuje mezoterapię bezigłową opartą na zjawisku elektroporacji. Kosmetolog nakłada różnego rodzaju sera zawierające składniki odżywcze, a głowica przyłożona do powierzchni skóry emituje prąd zmienny o niskiej amplitudzie drgań, dzięki czemu składniki aktywne zawarte w kosmetykach transportowane są do głębszych warstw skóry. Składniki aktywne zawarte w kosmetykach dostosowane są do typu i stanu skóry na plecach, ale zazwyczaj skład oparty jest na bazie witamin, minerałów i aminokwasów. Zabieg jest bezbolesny, warto jednak powtórzyć go kilkukrotnie, by zagwarantować sobie skuteczny efekt.
 

Laser na trądzik i przebarwienia

Czasem jednak zwiotczenie skóry to wierzchołek góry lodowej problemów ze skórą pleców. Często na plecach występuje także trądzik, zwłaszcza jeśli mamy łojotok. Jeśli go nie wyleczymy odpowiednio wcześnie, mogą pojawić się blizny potrądzikowe, a także przebarwienia, co znacznie pogarsza wygląd skóry.Te problemy jednak można skutecznie rozwiązać przy pomocy laseroterapii.
 

Masaże  - dwa w jednym

Masaż pleców to prawdziwy relaks dla ciała i duszy, ale przy okazji – także pielęgnacja skóry pleców. Przecież masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy medycznej, a jednocześnie jest jednym z najdoskonalszych kosmetyków i najstarszych leków. Odpręża, uspokaja, uwalnia od bólu. Pomaga lepiej znosić trudy dnia codziennego, dodaje energii i wycisza. Pozwala intensywnie nawilżyć skórę, oczyszcza ją i detoksykuje, poprawia mikrokrążenie skórne. Może zahamować procesy prozapalne w skórze, chroni DNA komórkowe przed uszkodzeniami. Zabezpiecza włókna kolagenowe i elastynowe przed wiotczeniem i degradacją. Ogólnie wzmacnia i ujędrnia skórę.

 

Nie zapominaj o pielęgnacji domowej

Wizyta w gabinecie to jedynie część kuracji, która ma za zadanie poprawić wygląd skóry naszych pleców. Pielęgnację powinniśmy kontynuować w domu. Kosmetolog zaleci odpowiednie produkty do stosowania w domu. Pamiętajmy jednak, że skóra na plecach jest grubsza niż np. na policzkach i powinniśmy stosować kosmetyki, których składniki wnikną w głębsze warstwy skóry. Wybierajmy bezpieczne, przebadane kosmetyki, które nie powodują uczuleń. Z powodzeniem sprawdzą się tu kosmetyki delikatne, a jednocześnie zawarte w nich składniki aktywne zawarte w maksymalnych stężeniach. Kosmetolog pomoże wybrać odpowiedni produkt w zależności od stanu naszej skóry. (mat. pras.)

 

 

 

© Copyright by Apteka Media Sp. z o.o. 2019