apteka media

Poradnik

 

29.09.2017

Uwaga KONKURS! 🎉 🎁 🎁


Jesienią, kiedy wcześnie zapada zmrok, jesteśmy przygaszeni, znużeni, brak nam energii. Często towarzyszy nam zły nastrój. To również pora roku sprzyjająca tzw. chorobom przeziębieniowym… Jest na to sposób! Bio-Quinon Active Q10 zawierający czysty koenzym Q10!

Wraz z firmą Pharma Nord mamy dla Was konkurs w którym możecie wygrać suplement Bio-Quinon Active Q10 . Sześć osób obdarujemy Bio-Quinon Active Q10 wraz z książką “Q10 – dla lepszego zdrowia i dłuższego życia” oraz kodem rabatowym do e-sklepu. 🎁 🎁 🎁

 

 

Co należy zrobić?:

 ➡ zostań wraz z przyjaciółmi fanem profilu Apteka Media,


 ➡ pod postem konkursowym wpisz imię znajomego któremu też przydałby się Bio-Quinon Active Q10,

Na odpowiedzi czekamy do: 13.10.2017


Pharma Nord Polska jako partner konkursu zaprasza także do odwiedzenia swojego profilu na Facebooku.

 

Regulamin:

·       Konkurs trwa do 13 października 2017 do godziny 23:59

·       Konkurs jest skierowany do fanów "Apteka Media" na portalu społecznościowym Facebook.

·       Organizatorem jest Apteka Media Sp. z o.o., a fundatorem nagród Pharma Nord Sp. z o.o.

·       Konkurs nie jest organizowany i wspierany przez portal Facebook.

·       Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu art.2 ust.1 ustawy o grach hazardowych z dnia 19.11.2009 r. (Dz.U.z 2009 r., Nr 201, poz.1540 z późn. zm.) i nie podlega regulacjom zawartym w ww. ustawie i rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy.

·       Zwycięzcami konkursu zostanie 6 osób losowo wybranych, które wpiszą komentarz, tym samym potwierdzą swój udział w konkursie.

·       Zwycięzców wyłoni redakcja Apteka Media Sp. z o.o.. Zwycięzcy o nagrodzie zostaną poinformowani w wiadomości prywatnej.

·       Jedna osoba może tylko jednorazowo wpisać komentarz pod postem (każdy następny komentarz tej samej osoby zostanie usunięty).

·       Nagrody są wysyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej. Organizator nie odpowiada za proces transportu

·       Nagrodzone osoby są zobligowane podać swoje dane teleadresowe w celu wysyłki nagród.

 

   Zachęcamy do wspólnej zabawy

 

 

Koenzym Q10 został odkryty w 1957 roku przez amerykańskich naukowców

Jest to witamino-podobna substancja, występująca naturalnie praktycznie we wszystkich komórkach ciała ludzkiego. Dokładnie znajduje się ona wewnątrz mitochondriów – struktur funkcjonujących jako „elektrownie” komórek. Jest niezbędnym elementem łańcucha oddechowego, a więc uczestniczy aktywnie w wytwarzaniu 95 procent energii niezbędnej do pracy każdej komórki naszego ciała. W organizmie ludzkim największe stężenie koenzymu Q10 występuje w organach, które do prawidłowego pełnienia funkcji życiowych potrzebują najwięcej energii (głównie serce, wątroba i nerki).

Koenzym Q10 utrzymuje prawidłową pracę serca oraz niskie ciśnienie krwi. Badania prowadzone nad koenzymem Q10 koncentrują się głównie nad jego rolą w leczeniu chorób serca, między innymi zastoinowej niewydolności serca, nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca – a to dlatego, że pacjenci z takimi dolegliwościami wykazują znaczne niedobory koenzymu Q10 zarówno we krwi jak i w mięśniu sercowym. Liczne badania podkreślają, że suplementacja koenzymu Q10 u takich chorych znacznie poprawia ich stan zdrowia.

Działa także jako antyoksydant

Pomimo tego, że koenzym Q10 jest odpowiedzialny za wytwarzanie niezbędnej do życia energii, wykazuje także właściwości antyoksydacyjne zapobiega produkcji wolnych rodników, a także chroni lipidy i białka przed utlenianiem. W związku z tym, że koenzym Q10 może zapobiegać utlenianiu LDL, tym samym może zmniejszać ryzyko chorób układu krążenia.

Gdzie szukać koenzymu Q10?

Koenzym Q10 przyjmujemy z pożywieniem (przede wszystkim z wołowiną, wieprzowiną, soją i sardynkami), ale także produkujemy sami w wątrobie.

Niestety z wiekiem (już około 20-25 roku życia) produkcja własna koenzymu Q10 znacznie spada. W sercu w wieku średnim (ok. 40 lat) mamy już tylko ¾ ilości koenzymu z wieku młodzieńczego, a w wieku podeszłym (powyżej 70-75 lat) ilość koenzymu spada do połowy pierwotnej wartości. Nie tylko starzenie się organizmu wpływa na zmniejszenie produkcji koenzymu Q10 – do zaburzeń wytwarzania koenzymu Q10 dochodzi także na skutek różnych chorób. Koenzym Q10 jest syntezowany w tym samym szlaku metabolicznym co cholesterol. W związku z tym stosowanie leków obniżających cholesterol we krwi - statyn - zaburza także produkcję koenzymu Q10. Wystarczy powiedzieć, że osoba 30 letnia stosująca statyny ma poziom koenzymu Q10 obniżony do takiego samego poziomu jak osoby 50 letnie. Stąd też u osób stosujących statyny, bardzo często pojawiają się skutki uboczne np. poczucie długotrwałego przemęczenia.

 

 

 

  


 

 

 

 

 

 

 

 
Powiększ
    
 
 
 

© Copyright by Apteka Media Sp. z o.o. 2019